KWI 2024

W Iławie rusza dziewiąty sezon wyścigów kolarskich Łaciate Mazury MTB.

W niedzielę 21 kwietnia w Iławie odbędzie się inauguracja kolarskiego cyklu Łaciate Mazury MTB2024, organizowanego przez Stowarzyszenie Luz Grupa. Iława, malowniczo położona nad brzegiem Jezioraka, najdłuższego jeziora w Polsce stanie się areną niezwykłych sportowych zmagań.

Centrum Turystyczno-Rekreacyjne, z pełną gamą atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku będzie gospodarzem mazurskiego klasyka.

Do wyboru aż siedem wyścigów, każdy na innym dystansie. PRO i GRAVEL RACE (78,5 km), EXPERT (58,5 km), HOBBY, E-BIKE RACE i WIELKA STÓWKA (38,5 km). Wyścig FUN, który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Iławę turystów, liczyć będzie sobie 15 km. Trasa wyścigów wiedzie przez malownicze tereny Nadleśnictwa Iława, Gminy Iława i Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Zawodnicy będą mieli okazję do pokonania dużej ilości ścieżek typu singletrack, krętych zjazdów i wymagających podjazdów. Atrakcją na trasie jest przejazd drewnianą kładką przez środek jeziora Radomno. W trakcie Łaciate Mazury MTB nie zabraknie również bezpłatnych wyścigów dla dzieci. Adepci szkółek kolarskich rywalizować będą w Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich a najmłodsi w ramach Cariboo Kids Race. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych.

Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza w formie elektronicznej na stronie organizatora lub w dniu wyścigu w Biurze Zawodów. Miasteczko sportowe, start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na parkingu przy Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym przy ul. Biskupskiej 2.

Szczegółowy program Wyścigu Pięciu Jezior w Iławie, 21kwietnia:

10:00 – start wyścigu PRO

10:05 – start wyścigu GRAVEL RACE

10:10 – start wyścigu EXPERT

10:15 – start wyścigu HOBBY/WIELKA STÓWA

10:20 – start wyścigu E-Bike Race

12:00 – Wyścigi Cariboo Kids Race

12:30 – Dekoracja zwycięzców Cariboo Kids Race

13:30 – Dekoracja kategorii PRO/GRAVEL RACE/EXPERT/HOBBY/WIELKA STÓWA/E-Bike Race 14:30 – start wyścigu Młodzik/Młodziczka

14:31 - start wyścigu FUN

14:35 – start wyścigu Żak/Żaczka

15:40 – start wyścigu Wentylki

16:10 – start wyścigu Bystrzaki

16:30 – start wyścigu Skrzaty

17:00– Dekoracja kategorii Kategoria Młodzik / Młodziczka / FUN/ Żak / Żaczka Wentylki/Bystrzaki/Skrzaty

Cały tegoroczny cykl składa się z 10 etapów. Dwa tygodnie później Łaciate Mazury MTB zagości w Pieckach. Kolejne edycje odbędą się w Olsztynie, Mrągowie, Mikołajkach, Biskupcu, Pasymiu, Rynie, Nowym Mieście Lubawskim i Giżycku.

Szczegóły dotyczące wyścigu w Iławie w komunikacie startowym: Wyścig Pięciu Jezior - 21.04.2024, 08:00 (mazurymtb.pl) Elektroniczne zapisy prowadzone są na stronie www.mazurymtb.pl Wyścig Pięciu Jezior organizowany był przy współpracy z Urzędem Miasta Iława oraz Iławskim Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji. Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Łaciate, należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

Sponsorem strategicznym cyklu Mazury MTB są marki: Łaciate Junior, Cariboo, CarGO!, marka Warmia i Mazury. Sponsorem głównym cyklu Mazury MTB jest HardWay.

Materiały nadesłane przez organizatora

Autor: Natalia Wrzosek, Łaciate Mazury MTB